Pompy Ciepła

Pompa ciepła jest to urządzenie które przetwarza na ciepło użytkowe  energię pochodzącą z odnawialnych źródeł energii czyli z powietrza, wody lub gruntu . 

Jest to ekologiczne  rozwiązanie służące do ogrzewania domu, produkcji ciepłej wody użytkowej oraz chłodzenia w cieplejszych miesiącach przy jednoczesnej trosce o środowisko.

System z pompą ciepła składa się z dolnego źródła ciepła czyli jednostki pompy ciepła oraz z górnego źródła ciepła czyli systemu dystrybucji ciepła/chłodu w budynku.

Przy ogrzewaniu, dolne źródło ciepła jest zlokalizowane poza budynkiem (ciepło z powietrza, wody, gruntu). W przypadku chłodzenia, cykl jest odwrócony: budynek sam w sobie jest źródłem ciepła podczas gdy powietrze, woda lub grunt przejmują ciepło.

Pompy ciepła Lublin – ogrzewanie przyjazne środowisku

Wybór odpowiedniego systemu grzewczego opierać powinien się na możliwościach budynku, jak i potrzebach każdego z domowników. Nowoczesna instalacja pompy ciepła jest odpowiedzią na współczesne wymagania. Rozwiązanie łączy w sobie szczególną troskę o środowisko naturalne z możliwością ogrzania lub chłodzenia  wnętrz budynku oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Brak generowania szkodliwych spalin i zanieczyszczeń sprawia, że pompy ciepła coraz chętniej montowane są w nowopowstających domach oraz budynkach modernizowanych. Wybierając instalację tego typu, realnie przyczyniasz się do poprawy jakości powietrza! Atutem pomp ciepła jest maksymalna energooszczędność. System grzewczy, czerpiący bezpłatną energię ze środowiska naturalnego, zdecydowanie góruje nad innymi instalacjami emanującymi ciepło. Poniesiony koszt eksploatacji dotyczy wyłącznie poboru energii elektrycznej, która niezbędna jest do prawidłowej pracy pompy. 

Pompa ciepła dla domu – zainwestuj w czystą energię

W naszej ofercie posiadamy pompy gruntowe, powietrzne oraz pompy ciepła służące jedynie do podgrzewu ciepłej wody użytkowej.

Gruntowe pompy ciepła pobierają ciepło z gruntu, podnoszą jego temperaturę i wykorzystują energię do ogrzania domu oraz podgrzania wody użytkowej. Niewątpliwą zaletą gruntowej pompy ciepła jest jej stabilna praca oraz wysoka wydajność. Użytkowanie gruntowych pomp ciepła jest najtańsze i daje najlepsze efekty jednak jednocześnie jest najdroższe w instalacji i wymaga wykonania odwiertów na sondy gruntowe.

Powietrzne pompy ciepła pozyskują energię zgromadzoną w powietrzu i wykorzystuje ją do ogrzewania/chłodzenia i przygotowania ciepłej wody. Są proste i szybkie w instalacji i nie wymagają wykonywania jakichkolwiek prac ziemnych co przekłada się na niższe koszty inwestycyjne. 

Pompa ciepła do c.w.u. jest to urządzenie służące jedynie do podgrzewu wody użytkowej. Uzyskuje ona ciepło z powietrza w swoim otoczeniu i wykorzystuje przetworzoną energię do podgrzania wody zgromadzonej w zasobniku.

Fot. Zasada działania pompy ciepła

Montaż pomp ciepła Lublin – sprawna i precyzyjna instalacja urządzeń

Zanim przystąpimy do montażu urządzeń, dokładnie analizujemy zapotrzebowanie budynku na ciepło. Konieczne jest wybranie odpowiedniego rodzaju pompy ciepła oraz optymalnej lokalizacji dla urządzenia, która stwarzać będzie doskonałe warunki do późniejszego funkcjonowania 

Oczywiście każdy etap realizacji wykonywany jest przez doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników którzy specjalizują się w tego typu instalacjach. Dysponujemy niezbędną wiedzą oraz  sprzętem, pozwalającymi nam precyzyjnie osadzić każdą część systemu. Montaż przebiega zatem w sposób sprawny, szybki i bez zbędnych trudności.

Nasza firma współpracuje wyłącznie ze sprawdzonymi markami dostarczającymi pompy ciepła, takimi jak Templari, ecoForest czy Toshiba. Dzięki temu jesteśmy pewni, że nasi klienci otrzymują najwyższej jakości produkt, który posłuży im przez wiele lat.

Wszystkie usługi

Pompy
ciepła

Audyty energetyczne

Projektowanie

Wykonawstwo

Nadzór nad wykonawstwem

Proces
współpracy

Skontaktuj się z nami

EcoHVAC

Kontakt

al. Kraśnicka 72,
20-718 Lublin

Formularz Kontaktowy

  Skontaktuj się z nami

  EcoHVAC

  Kontakt

  al. Kraśnicka 72
  20-718 Lublin

  Formularz Kontaktowy